ВККС: хто вони – переможці конкурсу до Верховного Суду?

28 липня 2017 року відбулася прес-конференція Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергія Козьякова та секретаря кваліфікаційної палати Комісії Станіслава Щотки. Під час заходу було підбито підсумки конкурсу до Верховного Суду та презентовано рейтинг кандидатів.

Як зазначив Голова Комісії, конкурc розпочався 7 листопада 2016 року. Зареєструвалися для участі у конкурсі 1436 осіб, 846 – подали документи на участь, з яких до конкурсу було допущено 653, з них 625 – до проходження кваліфікаційного оцінювання.

Нагадаємо, що під час оцінювання учасники конкурсу склали професійні та психологічні тести, пройшли перевірки Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Громадської ради доброчесності тощо. Також Комісія провела співбесіди у колегіях з 381 кандидатом.

Секретар кваліфікаційної палати Комісії Станіслав Щотка зазначив, що цей конкурс проводився вперше, а тому не було відомо особливостей щодо його проведення. Рішення стосовно переможців, на думку Станіслава Щотки, є якісним і таким, що грунтується на врахуванні багатьох обставин і чинників.

На прес-конференції було презентовано загальний портрет переможця конкурсу до Верховного Суду. Зокрема, першими стали 54 жінки та 66 чоловіків. 34 переможці є кандидатами наук, 12 – докторами наук. Вік наймолодшого кандидата – 33, найстаршого – 62 роки.

Голова Комісії також подякував усім, хто допомагав Комісії у проведенні конкурсу, зокрема міжнародним партнерам, Громадській раді доброчесності та засобам масової інформації, які стежили за його перебігом.

Нагадаємо, що внаслідок судової реформи в Україні вперше на конкурсній основі формується новий Верховний Суд. 120 осіб стали переможцями конкурсу, серед них 91 суддя, 29  кандидатів не є представниками судової системи.

Джерело: http://www.vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-priezientuwala-zagalnij-portriet-pieriemozcia-konkursu-do-wierchownogo-sudu/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.