b!p
Обкладинка веб-сторінки New Yorker /
Ілюстрація Христофора Ньюмана;
Анімація Олівії Бланш
На початку 2020 року популярне та авторитетне американське видання The New Yorker ініціювало спеціальний проєкт, присвячений кризі демократії в США й Світі, в якому пропонує своїм читачам долучитись до вивчення цієї серйозної проблеми. Проєкт буде тривати майже рік, до початку виборів США, що відбудуться у листопаді 2020 року. Ми будемо відстежувати цей спецпроєкт та публікувати переклади матеріалів тут.

Наша демократія перебуває в кризі. Велика кількість інституцій нашої держави не функціонує і ситуація лише погіршується. За одне покоління наша виборча система народила двох Президентів, які набрали менше голосів за своїх опонентів. Одночасно з цим змінювався й медіа-ландшафт. Ці процеси зловмисно використовувались силами як з середини так і зовні США для того щоб послабити наше суспільне розуміння та відчуття реальності. Наша політика стала тривожно жовчною. Одних технології посилили та збагатили, інших - залишили позаду або на узбіччі. В цей час, з огляду на відчутні демографічні зміни, в країні починають відроджуватися ультраправі настрої. І хоча Президент Дональд Трамп, з його неповагою до правосуддя та верховенства права, є безумовним лідером цієї кризи та інколи перевершує в цій ролі всі очікування.. вона ж, здається, є чимось, що буде тривати й після його відходу, коли б це не сталося.
Між цим моментом та виборами, які мають відбутися у листопаді 2020 року, The New Yorker, разом із широким колом журналістів, науковців та письменників буде вивчати минуле, теперішнє і майбутнє Американської демократії: розбираючи проблеми, аналізуючи їх наслідки та досліджуючи запропоновані вирішення. Якщо щось часи Трампа і доводять, так це те, що Американська демократія, яка, задавалось, ніколи не мала серйозних вад, не повинна сприйматися нами як щось належне. І тому сьогодні численні інституції, рухи, окремі мислителі, та незліченна кількість громадян виявили свою рішучість зберегти те, що є життєво необхідним для будь-якого ліберально-демократичного суспільства. І ми маємо надію, що Ви доєднаєтесь до нас під час нашого вивчення того, як наша демократія може стати сильнішою, справедливішою та більш чуйнішою для своїх громадян.
-- редакція the new yorker
Автор: Джилл Лепор
Останній раз як демократія мало не померла
Парадокс демократії полягає в тому, що найкращий спосіб її захистити - це атакувати її, вимагаючи більше, критикуючи та протестуючи. В тридцятих роках минулого століття американська демократія мала багато критиків, як лівих, так і правих. Від мексикансько-американських, які протестували проти жорстокого режиму примусових депортацій, до бізнесменів, які вважали Новий курс незаконним...
Дізнавайся про нові публікації
* підписавшись ти будеш дізнаватись про нові публікації у проєкті The New Yorker після того як b!p здійснить їх переклад та адаптацію. Для того щоб безпосередньо тримати руку на пульсі - офіційна сторінка проєкту на сайті The New Yorker.