Порошенко: Хто буде красти в армії – руки повідрубаю

Президент України Петро Порошенко сподівається, що справу щодо розкрадань чиновниками Міністерства оборони державних коштів розслідуватимуть ефективно, – повідомляє УП.

Про це 12 жовтня 2017 року він заявив в одному з гуртожитків Збройних сил України, коментуючи затримання заступника міністра оборони Ігоря Павловського і директора Департаменту держзакупівель і постачання Міноборони Володимира Гулевича.

“Позиція перша: нікому не дозволю красти в армії. Ті, хто буде красти в армії, – руки повідрубаю. Оце позиція президента”, – заявив Президент України.

Варто зауважити, що вищенаведений президентський гротеск перекликається не стільки із сьогоденням країн, де застосовуються порядки Шаріату, скільки із звичаєвим правом Запорізьської Січі. Проте, за державний злочин такої тяжкості і за таких обставин на Запоріжжі, таких козаків було би засуджено до смертної кари. Система покарань в ті часи була дуже суворою, що пояснюється постійним перебуванням Січі у воєнному стані. Смерта кара поділялася на просту (повішання, відрубання голови) й на кваліфіковану (спалення, четвертування, посадження на палю, закопування живим у землю). Але навіть у ті часи цьому обов’язково мало передувати проведення попереднього слідства, збір доказів та подальший розгляд справи колегією суддів Суду генеральної воєнної канцелярії, за участі професійних адвокатів.


11 жовтня детективи НАБУ і САП затримали заступника міністра оборони Ігоря Павловського і директора Департаменту держзакупівель і постачання матеріальних ресурсів Міноборони Володимира Гулевича за розтрату понад 149 млн грн. держбюджету при закупівлі палива для Міноборони.