Польська антидемократична судова реформа відбудеться

Президент країни Анджей Дуда пообіцяв накласти вето на два закони з пакета судової реформи. Проте в уряді мають намір іти до кінця, розраховуючи на підтримку більшості населення.

Попри численні протести проти ухваленої Сеймом судової реформи, в уряді вже заявили, що проведуть її, навіть якщо глава держави буде проти. Раніше А.Дуда заявив, що ветує акти про роботу Національної судової ради й підпорядкування Верховного суду Міністерству юстиції, хоч і підписав закон, що змінює роботу загальних судів.

Цей пакет викликав різку критику не тільки опозиції, а і Європейської комісії. У Брюсселі заявили, що набрання ним чинності позбавляє суди незалежності й порушує принцип поділу влади. Наприклад, уряд фактично отримає право замінювати будь-якого члена ВС на того, кого вважатиме потрібним.

Віце-голова ЄК Франц Тіммерманс навіть пригрозив Варшаві застосуванням ст.7 лісабонського договору. Вона передбачає можливість запровадження санкцій проти Польщі й позбавлення права голосу в Раді Європейського Союзу. Правда, для цього необхідне одноголосне рішення решти членів ЄС.

Проте на цьому тижні заступник глави МЗС Конрад Шиманський заявив агентству PAP, що республіка звернеться до Суду ЄС, якщо Єврокомісія введе санкції.

На думку експертів, навіть загроза втратити дотації не зупинить Варшаву. В уряді впевнені, що 70% поляків підтримують запропоновану реформу як єдиний спосіб домогтися справедливого судочинства.

Джерело: http://zib.com.ua/ua/129677-u_varshavi_mayut_namir_zavershiti_plan_pidporyadkuvannya_sud.html

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.