Основа нового бізнесу

З молодого інноваційного бізнесу, у випадку якщо він переживе свою бурхливу юність, утворюються великі і потужні компанії.

Сьогодні центр Києва наповнюється не тільки модними кав'ярнями, публічними просторами і івентами, а й іншим малим і середнім бізнесом, що надає послуги в сфері архітектурного і графічного дизайну, маркетингу, кодинга, видавництва, виробництва одягу і т.п. Від всього традиційного і «канцелярського» вони вигідно відрізняються як стилем, так і духом. Київ інтенсивно розвивається і в першу чергу завдяки зростанню нового покоління малого бізнесу. Все це роблять заповзятливі молоді люди, родом з 90-х. І, що важливо до 2014 року ця тенденція була не настільки очевидна.
Спостерігаючи це явище, мимоволі приходиш до думки про те, що ці підприємці об'єднані спільними цінностями. Можна сказати, що ця спільність найбільш походить на те, що називається громадянське суспільство. Ці люди по-справжньому відчувають свободу і, що головне - вони знають, що з нею робити.
Cxema
Але що це за цінності, і як вони сформувалися? Тут я дозволю собі зробити припущення, що це почуття солідарності прийшло до них з європейської «рейв» культури. Її неабиякий внесок підтверджується,серед іншого, тим, що сьогодні західна преса називає Київ одним з європейських центрів електронної музики. Наприклад, авторитетний берлінський журнал Electronic Beats ще 2017 році поставив Київ на перше місце в рейтингу міст для техно-туристів. Київські рейви (читай - вечірки електронної музики) збирають багатотисячну публіку. Найчастіше для їх проведення організатори обирають віддалені від центру Києва занедбані промислові зони. І, як пише про київські вечірки Сxema популярний американський журнал VICE, це не є ностальгією за радянським минулим, а навпаки - прогресивним мисленням, яке виникло з політичних хвилювань 2014 року. Засновник фестивалю Сxema Слава Лепшеев в інтерв'ю одному з українських видань приходить до думки про те, що рейв-культура завжди розквітає в складні соціальні та історичні періоди
Але яким чином вечірка електронної музики може сприяти народженню нового покоління підприємців?
Центральна ідея рейв-культури - PLUR.
P

Peace (Мир)
L

Love (Любов)
U

Unity (Єдність)
R

Respect (Повага)
Вищенаведені ліберальні цінності, до усвідомлення яких західне суспільство приходило протягом століть наполегливої боротьби за свої права, виявилися в миттєвій досяжності для відвідувачів рейву. Як зазначає філософ Вадим Штепа, ця «колективність» в рейві не сполучена із зреченням від себе, відмовою від власної волі і підпорядкуванням волі іншого. У рейві цього не відбувається. Навпаки, у рейві особистість досягає майже абсолютної свободи і автономності.
b!p
Tony Shey
Інтернет-капіталіст, засновник zappos.com Тоні Шей так описує свій досвід рейву, який, за його словами, цілком змінив його погляди на життя і бізнес: «Все приміщення сприймалося як єдина численна родина. Ритмічний безсловесний електронний біт уніфікував серцебиття всього натовпу. У всіх в ангарі була спільна мета. Ми вносили свій внесок у колективне переживання рейву ... PLUR-культура вчить бути відкритим з людьми незалежно від того, як вони виглядають і чим займаються. Кожне зіткнення з кимось іншим завжди означає можливість змінити точку зору. Всі ми люди, і в цьому світі, яким правлять бізнес, політика і соціальний статус, приціл може збитися дуже легко. Рейв-культура - нагадування про те, що світ міг би бути краще, а люди - цінувати одне в одному людське».
І тут не важливо: чи є це ефектом психодрами або поверненням до первісних обрядів, головне - учасники заходу переживають досвід загальної єдності в розумінні центральних цінностей, недоступних для переважної маси.
Варто також зазначити, що люди в нашій країні не так давно почали ходити на такі заходи. Це не дискотеки, куди приходять «познайомитися» або «показати себе». На них приходять за іншим - відчути себе частиною чогось більшого. Розділити з ближнім торжество події. Цей настрій може бути схожим на те, що переживали учасники революцій, охоплені духом справедливості і правовим почуттям.
Це правове почуття, пробуджене в українському суспільстві в 2014 році, особливо сильно позначилося як-раз на цій молоді з 90-х. Їх цінності, що колись переживались тільки вночі, наповнилися денним світлом і буденним суспільно-політичним змістом. Мобілізація в бунті вивільнила їх творчі стихії, без яких неможливе а ні зростання добробуту суспільства, а ні економічний прогрес держави в цілому.
Як пише проф. Прінстонського університету Георг фон Вальвіц, за відсутності підприємливих людей існує тільки робота за інструкцією, ніхто не відкриває нові континенти (Колумб з грошима іспанців, взятими в борг), не створюються персональні комп'ютери і айфон.
Нова хвиля підприємців дійсно створює інновації. В тому сенсі, що це не пластикова комерція, не МАФ, що перепиняє шлях городянину та паплюжить зовнішній вигляд міста. Новий бізнес, як продукт творчої самореалізації, мабуть, спочатку хоче «сподобатися» і принести користь, а вже потім генерувати прибуток. Нехай це звучить патетично, але нові підприємці ставлять духовні цінності вище за матеріальні
Революція гідності
А завдання правової та демократичної держави - оберігати і підтримувати це явище. Це майбутня основа економіки і добробуту, - з молодого інноваційного бізнесу, у випадку якщо він переживе свою бурхливу юність, утворюються великі і потужні компанії. Але, на жаль, жодна з політичних еліт не дотримувалася єдиної політики щодо підтримки малого та середнього бізнесу в Україн. Хоча це є очевидним та простим рішенням, яке було апробоване на заході ще в позаминулому столітті.

Ці прості цінності також поділяють і всі адвокати Фірми. Тому ми щасливі бути частиною цих перетворювальних процесів і надавати їм підтримку. Крім цього, робота з такими людьми приносить особливе задоволення - спільно ми створюємо нову бізнес-культуру, засновану на свободі особистості. І чому б нам, адвокатам Фірми, не поставити собі за верховну цінність робити все можливе, щоб допомогти вам в досягненні спільної мети?)
Дякуємо нашим Клієнтам:
СХЕМА, видавництво «ОСНОВИ», TIGHT.MEDIA, BLITZ.MEDIA, архітектурне бюро «ФОРМА», GiftMall, Chargello, u!zahvati, SKLO, WEPLAY, True Burger, Scandia, Quadrate 28, бібліотеки BookBox, NUARE coffee, GUD food, 2332 production, Komm zu mir Production, «Еко Лавка», «Янтри», Family Pie, etc.