Розгром суду та обрання запобіжного заходу

21 жовтня було затримано комбата “Добровольчого руху “ОУН” Миколу Коханівського за підозрою в хуліганстві після стрілянини біля метро Академмістечко в Святошинському районі Києва. Між підозрюваним і активістом Правого сектора Русланом Качмалою (позивний Рембо) виник конфлікт, який згодом перейшов у бійку із стріляниною. Коханівський кілька разів потрапив у Руслана Качмалу з травматичного пістолета. Адвокати наполягають, що його дії – це самозахист.

23 жовтня в залі засідання Святошинського районного суду Києва за допомогою меблів забарикадувалася група підтримки Миколи Коханівського, якому мають обрати запобіжний захід за хуліганство. Силовики, в свою чергу, намагалися за допомогою штурму увійти в зал, вимкнувши світло і закидаючи в приміщення гранати зі сльозогінним газом, – повідомляє Ліга.нет.

В наслідок вищенаведених дій співробітників парвоохоронних органів було затримано велику кількість осіб, що барикадувалися у приміщенні зали судового засідання, а також було завдано фізичних пошкоджень самому Миколі Коханівському. Активісти розгромили приміщення і звели барикади з меблів, щоб перешкодити вивезенню Коханівського в ІТТ. Активісти заявили, що ними було відбито штурм правоохоронців. Сам затриманий заявив, що активістів спровокували поліцейські.

24 жовтня 2017 року у суд прибули медики, яких викликали адвокати та соратники затриманого. Лікарі швидкої медичної допомоги, що прибули до затриманого, після огляду Миколи Коханівського постановили необхідність додаткового обстеження для визначення ступеня тяжкості отриманих ним під час штурму травм.

Суддя прийняла рішення дозволити обстеження і оголосила перерву в засіданні на три години, щоб Коханівського доставили в лікарню.

Відповідно до наявної інформації 24 жовтня 2017 року о 17:30 спливає 72 години, після чого, якщо затриманому не буде обрано запобіжний захід, його мають звільнити з-під варти.


UPD (17:38 24.10.2017): І врешті-решт, результатом вищенаведеної феєрії дикого правового поля із сльозогінним газом, народними депутатами, активістами, спецпризначенцями, барикадами стало звільнення М. Коханівського з-під варти:


За фактом дій активістів, які заблокували 23 жовтня залу в Святошинському районному суді Києва, де відбувався судовий процес над комбатом “Добровольчого руху “ОУН” Миколою Коханівським, та які ламали в ньому меблі, відкрито кримінальне провадження.