Настав час неймовірних історій

Дике правове поле України дивує різноманітністю та непередбачуваністю неправомірних рішень органів влади, проявами правового нігілізму, колізій права, його вакууму та ін. Європейська правозахисна група спільно із #НестримнимиЮристами Фірми запрошує Вас до дивовижної подорожі юридичними стежками цього не дуже безпечного простору, який здається нам усім дуже знайомим, проте не завжди є зрозумілим.

Розгляд суспільно-важливих подій через призму права, а також дослідження конкретних юридичних кейсів на практиці, як засіб розширення суспільної правосвідомості та поширення ідей верховенства права, принципів законності, – і є мета проекту bravo!pravo.

“Суспільство має перетворити себе з “картопляної торби” на виконавця своїх власних інтересів та надій” © Польський громадський діяч, дисидент та журналіст Адам Міхнік 


Ми робимо акценти на правах, тим самим ми нагадуємо про їх фактичну відсутність. Але ми робимо це в першу чергу не для того, щоб підштовхнути владу до проведення необхідних реформ, а для того щоб спілкуватися із громадськістю поза політичним контекстом. Ми хочемо говорити із суспільством чистою мовою моралі та права. Лише тоді, коли громадськість буде знати та усвідомлювати свої права, – тоді популізм перестане бути ефективним політичним інструментом. Самоорганізація суспільства та розвиток правосвідомості це процес, який має ініціюватись самою громадськістю. Кожним з нас. Ми за ринок та конкуренцію, усюди де це можливо, та державне втручання лише там де це необхідно і виключно в визначених законом межах.

“Ніякої користі, – стверджував Арістотель, – не принесуть найбільш корисні закони, одноголосно підтримані усіма, якщо громадяни не будуть навчені закону та в його дусі вихованими” 

“Що трапиться, якщо громадяни діятимуть виходячи з того припущення, що у них є права? Якщо це зробить одна людина, вона стане мучеником, якщо два, їх назовуть ворожою організацією, якщо тисячі – ворожим рухом, але якщо це буде робити кожний, держава буде вимушена ослабити репресії” © Олександр Єсенін-Вольпін